Якщo Лyкaшeнкo дaсть вiйськoвuм нaкaз йтu в нaстyп на Укpaїнy, то пiдключaться бiлoрyськi пapтuзaнu, які вже пiдгoтyвaлися до цьoгo – Вячopкa

0

Білоруський журналіст Франак Вячорка в ефірі 24 каналу розповів, що в разі прийняття Лукашенком рішення наступати на Україну, у справу втрутяться білоруські партизани.

Якщо військові дійсно отримають наказ йти в наступ на Україну, то тут підключаться білоруські партизани, які вже підготувалися до цього.

Вячорка пригадав, що в березні партизанські акції на залізницях реалізували люди з різних сфер. За його словами, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну білоруське “підпілля” мало дві мети: не допустити входу білоруських військ в Україну, вивести російські війська з території Білорусі.

Франак Вячорка зазначив, що перша ціль досягнута – білоруська армія не увійшла в Україну. Він додав, що близько 87% людей проти війни в Україні.

«Навіть серед прихильників Лукашенка немає жодної підтримки в цьому», – каже білоруський опозиціонер.

А щодо виходу російських військ з Білорусі, то їх було понад 50 тисяч. Зараз від 500 до 900 російських солдатів Росії залишилися, але вони взагалі не перетинаються з білоруськими військовими чи цивільними, – пояснив Вячорка.

Тому, друга мета теж наполовину здійснена.

Вячорка розповів, що білоруські партизани готові до дій. Зараз записалося у “план перемоги” 200 тисяч людей. Хоча ще на початку війни їх було 30 тисяч.

Ці люди тренуються та готуються до спротиву. Він додав, що з партизанами постійно працює їхня організація з Варшави – це силовики, які перейшли на бік білорусів на початку революції 2020 року.

«Ми готуємося до нової хвилі опору, як тільки це все почнеться. І коли Лукашенко надумає вводити білоруські війська в Україну, білоруси не залишаться байдужими», – підтвердив Франак Вячорка.

Джерело – 24 канал.

Фото – скріншот з відео.