Є дуже гарні новини, більше газ куnувати не бyдемо! В Україні заnустили нову свердловuну

0

В Україні запустили нову газову свердловину, здатну забезпечувати 340 тис. куб. м газу на добу.

Що, з урахуванням виснаження родовища, на якому її пробурено, за словами голови Групи “Нафтогаз” Олексія Чернишова, є “дуже добрим” результатом, пише Обозреватель.

“Це дуже добрий результат, враховуючи, що родовище, на якому пробурена свердловина, експлуатується вже 45 років і виснажено на 85%. Він став можливим завдяки застосуванню сучасних підходів до розробки родовищ”, – розповів він

У самій Групі Нафтогаз зазначили: глибина свердловини становить 5 950 м. А досягнуті результати на цьому родовищі та низка інших нещодавніх геологічних відкриттів “стануть важливими складовими для нарощування видобутку газу вже цього року”.

“Результати буріння нової свердловини дали привід запланувати буріння ще однієї свердловини на цій ділянці родовища”, – зазначили у Групі.

В Україні запустили нову газову свердловину, здатну забезпечувати 340 тис. куб. м газу на добу.

Україна планує у 2023 році відмовитися від імпорту газу.

Раніше ж у “Нафтогазі” оголосили про плани відмовитися від імпорту блакитного палива вже у 2023 році. Для цього, зазначили там:

сам “Нафтогаз” має збільшити видобуток на 8%;

приватні підприємства – на 16%.

“Збільшення внутрішнього виробництва є нашою стратегічною метою, і ми маємо самі цим займатися. Це не просто питання бізнесу – це питання виживання та незалежності України”, – прокоментував це Чернишов.

Зазначимо, споживання газу в Україні Міненерго у 2022 році оцінювало на рівні близько 21 млрд кубометрів. Видобути за цей рік вдалося близько 18,5 млрд куб. м природного газу. Тобто для повного самозабезпечення паливом не вистачає близько 3 млрд кубометрів власного видобутку.