Його має знати кожен українець! Це Фумінорі Цучіко, те що він робить для нас не передати словами…

0

75-річний Фумінорі Цучіко на третій місяць повномасштабного вторгнення потрапив у харківський метрополітен, який тоді слугував бомбосховищем.

Дев’ять місяців прожив із людьми в підземці, як він каже, щоби їх підтримати.

Заприятелювали настільки, що після того, як метро запрацювало, почав організовувати щотижневу гуманітарну допомогу свої новим друзям, а потім і взагалі продав дім у Японії і переїхав до Харкова.

З виходом на пенсію Фумінорі вирішив подорожувати світом. Новина про війну проти України застала його у Польщі, а там волонтери і розповіли про підземне життя у Харкові. Чоловік подався до них і довгих дев’ять місяців Фумі, так його кличуть друзі, жив на станції метро «Героїв праці».

Найбільше каже дошкуляв холод та рукомийник замість душу. “Влітку було добре. Ось так холодною водою вмивався. Але взимку… О, Господи, як же було холодно”, – пригадує чоловік.

Готував їжу, розважав дітей та дорослих. Про життя у підземеллі розповідав у фейсбуці і збирав пожертви для харків’ян. “Спочатку там годували ресторани. Возили їжу, все було добре, але 9 місяців жоден благодійний фонд не може годувати.

Спочатку нас було 3 тисячі людей, потім менше-менше – 700 людей стало, потім – 150. Це ж все кошти, розумієте? Фумі організував сніданки. Ми кожного дня роздавали сніданки”, – розповідає харків’янка Наталія.

Разом з друзями ризикував життям і щодня бігав під обстрілами до магазину по їжу для усіх мешканців станції. “Він каже: о, бомба? Я кажу: так. Він каже: поряд? – Ні. А він: о, добре, пішли. І ми йшли. Каже, що на мене бомба ніколи не впаде”, – сміється від спогадів Наталія.

Як люди виїхали з метро, Фумінори вирішив не втрачати з ними зв’язок і продовжив допомагати. Роздає харчі лише своїм підземним друзям. “У метро було добре. Усі люди були разом і ми спілкувались багато. Вони були дуже добрі до мене, піклувалися через мій вік. Але я завжди казав: я ще багато чого можу”, – твердить чоловік.

Нещодавно Фумінорі вирішив лишитися у Харкові назавжди. Продав свій будинок у Японії і винайняв квартиру у Харкові на Салтівці. У Токіо в нього лишились дві дорослі доньки. Каже, пообіцяв приїздити на свята. “Харків – це круто! І я житиму у Харкові і після перемоги. У мене вже немає дому в Японії. Я усе продав. Тому я тут назавжди і допомагатиму харків’янам”, – каже японець.

Щотижня Фумінорі вивозить набиті візки з супермаркету і зустрічається зі своїми приятелями. Це півсотні пенсіонерів, яким не вистачає грошей на життя, тож Фумінорі продовжує збирати кошти їм на допомогу.

Джерело