З російського nолону повернувся Максим Колесников, який відомий своїм “Щоденнuком мобiлізованого”. Фото

0

Україна 4 лютого провела масштабний обмін військовополоненими. Додому повернулися 116 українських воїнів, серед них – колишній ресторатор родом із Донецька Макс Колесніков, який пішов захищати Україну ще на початку російської агресії – у 2015 році.

У полон до росіян він потрапив на Київщині ще в березні минулого року. Про повернення із полону автора “Щоденника мобілізованого” розповів журналіст Роман Шрайк.

Як пише журналіст, на фото з обміну натрапив на фото Колеснікова – проте не зміг дізнатися про нього, так сильно захисника змінили довгі місяці в полоні.

“Розглядав фото зі звільненими полоненими. Звернув увагу на хлопця з яблуком, дуже промовиста фотка. Але так і не зрозумів, що це мій знайомий Макс Колесніков. Не впізнав. З поверненням з пекла, Максе!” – написав Шрайк.

Користувачі в коментарях бажають звільненому з полону воїну якнайшвидшого відновлення та дякують його батькам за сина.

Про захоплення у полон групи українських військовослужбовців, які захищали Київщину, російські пропагандисти заявляли ще наприкінці березня 2022 року. Тоді на пропагандистському російському каналі Рен-ТВ показали українських полонених воїнів, серед яких був і Колесников.

“Офіційно вони видаються солдатами ЗСУ, проте символіка на їхньому одязі та татуювання говорять про неонацистські погляди. Саме такі військовослужбовці поширюють максимально агресивні ідеї щодо Росії та її жителів”, – безсоромно заявляли пропагандисти держави, яка почала криваве і нічим не спровоковане вторгнення. незалежної України про воїнів, які захищали рідну країну та свій народ.

Судячи з кадрів з допиту Колеснікова, перебуваючи під повною владою ворога, він відмовився назвати українців нацистами, як того вимагали від нього окупанти.

Ресторатор у минулому, в далекому 2015-му Колесніков з мобілізації вирушив захищати рідний Донбас від російських окупантів. Тоді він почав у своїй соцмережі вести своєрідний онлайн-щоденник, де описував підготовку українських військовослужбовців, будні у ВСУ і найболючіші проблеми, з якими стикалася українська армія, що тільки-но почала відроджуватися. Багато українських видань публікували розповіді Колесникова під назвою “Щоденник мобілізованого”.

Коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, Макс Колесніков, що на той час давно жив у Києві, вирушив у військкомат у перший же день, 24 лютого 2022 року. Захищав Київ та область. У березні потрапив у полон. У неволі він провів довгих 11 місяців – і за цей час змінився до невпізнання: повністю посивів, змарнів і схуд, як мінімум, удвічі.

“Максим Колесніков, доброволець, який захищав Київщину, зізнався, що в російському полоні майже рік не їв свіжих фруктів. У неволі він не бачив звичайного яблука. Те, що ми не голодуємо у вільних від російських окупантів містах і селах, — заслуга Максима і тисяч наших Захисників і Захисниць. Україна робить усе, щоби визволити з полону всіх наших близьких та рідних, але саме перемоги ЗСУ та копітка робота десятків фахівців роблять можливими подальші обміни. Наша справа — їм допомогти”, – підписали пронизливу світлину воїна у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими

Ті, хто знав Максима до полону, в один голос твердять: впізнати його зараз важко.

Джерело