Зеленський прибуде до Британії: Сунак назвав візит президента України свідченням непорушної дружби між країнами

0

Президент України Володимир Зеленський 8 лютого прибуде до Великої Британії з офіційним візитом. У Лондоні він проведе зустріч із прем’єр-міністром держави Ріші Сунаком.

Також у планах українського президента – відвідування українських військовослужбовців, які проходять навчання у Британії, заплановано і звернення до британського парламенту. Про це повідомили в уряді Великої Британії.

“Візит президента Зеленського до Великобританії є свідченням мужності, рішучості та боротьби його країни, а також свідченням непорушної дружби між нашими двома країнами”, – прокоментував очікувану зустріч на найвищому рівні прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, якого цитує Evening Standard.

За даними видання Тelegraph, у ході зустрічі з Зеленським прем’єр-міністр Сполученого Королівства оголосить про постачання Україні зброї більшої дальності, а також про розширену програму навчання українських сил, у тому числі підготовку пілотів для сучасних західних винищувачів.

Низка британських ЗМІ повідомляє, що окрім очільника британського уряду Зеленський зустрінеться з міністром оборони Британії Беном Воллесом та керівниками оборони й безпеки Сполученого Королівства. Головною темою зустрічі мають стати деталі навчання українських воїнів.

Візит до Лондона стане другою закордонною поїздкою українського президента після початку повномасштабного вторгнення Росії до України.

Вперше Зеленський виїжджав із країни після 24 лютого 2022-го у грудні того ж року, щоб зустрітися із президентом США Джозефом Байденом та виступити перед американським Конгресом.

Під час приїзду до Великої Британії Зеленський також виступить перед британським парламентом, а потім, пише Тelegraph, вирушить до Брюсселя, де у четвер, 9 лютого, 27 лідерів ЄС зберуться на саміт. Серед головних тем для обговорення, крім міграції та реакції ЄС на закон про зниження інфляції в США, буде і війна в Україні.

Офіційне запрошення взяти участь у саміті ЄС президент України отримав від президента Євроради Шарля Мішеля 6 лютого, проте до останнього моменту візит Зеленського до Брюсселя залишався під питанням безпеки