Зеленський звільнив голову харківської СБУ за провал захисту міста: що про нього відомо

0

Президент звільнив голову харківської СБУ

Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Харківської області звільнив начальника обласного управління СБУ Романа Дудіна.

Про це йдеться у його традиційному зверненні за підсумком 29 травня.Play Video

За словами президента, він провів там розмову з мером, представниками ОДА, поліцією та військовими.

“Всі насправді працюють на перемогу і роблять це дуже ефективно”, — каже він.

Водночас він зазначив, що не може сказати це про керівництво місцевого СБУ.

“Я приїхав. Розібрався. Звільнив голову СБУ області. За те, що він не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав лише про себе особисто. Які мотиви – правоохоронці з’ясують”, — сказав Зеленський.

Роман Дудін очолював СБУ у Харківській області з березня 2020 року.

За інформацією Newsroom, інформації про нього відомо небагато, зокрема невідомо яку школу чи ВНЗ він закінчував. З відкритих джерел відомо, що він народився 13 березня 1983 року у Дніпрі, де й розпочинав свій шлях до СБУ після повернення з армії.

2013 року він перебрався до Києва, а вже звідти приїхав до Харкова. У нього є дружина Вікторія, син Антип та дочка Василіса.

Варто зазначити, що до початку вторгнення Дудін говорив, що у Харкові СБУ розглянула 10 різних варіантів подій на випадок ескалації конфлікту з росією та вжила потрібних заходів для відбиття агресії. Він також зазначав, що силовий блок у місті “готовий, як ніколи”.

Крім того, нагадаємо, що на початку лютого саме в Харкові СБУ викрила адміністраторів низки телеграм-каналів, які займалися російськими спецслужбами. Серед них виявилися “Легітимний”, “Резидент”, “Картель”, “Пліткарка”, “Чорний квартал”, “Політичний розклад”, “Нетипове Запоріжжя”, “Тремпель Харків”, “Одеський фраєр”, “Дніпро live”, “Миколаїв live”, “Херсон live”