“Зrорів” за лічені годuнu:Тpаrедія! Від cmpaшнoї інфеkції nоmер 11-pічний хлопчuк! Пepeдаєmься nовітряно-кpаnельнuм шляхом

0

У Звенигородському районі, що на Черкащині, зареєстровано летальний випадок від менінгококової інфекції. Помер 11-річний хлопчик.

Про це повідомили в пресслужбі Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

“Проведено епідеміологічне розслідування цього випадку та комплекс протиепідемічних заходів, встановлено коло контактних осіб, організовано їх бактеріологічне обстеження та медичне спостереження”, – зазначили в установі.

Менінгококова інфекція – це важке інфекційне захворювання, яке викликають бактерії – менінгококами.

Джерелом інфекції може бути як безпосередньо хворий, так і носій менінгокока. Передається ця інфекція повітряно-крапельним шляхом (при розмові, кашлі, чханні).

Прояви менінгококової інфекції різноманітні та дуже схожі з симптомами ГРВІ. Діти хворіють набагато частіше, ніж дорослі. Навіть при своєчасному лікуванні смертність від менінгіту висока.

Для профілактики менінгококової інфекції в Україні використовують дві вакцини – «Менактра» та «Німенрикс», які є рекомендованими згідно з Календарем профілактичних щеплень.

Вакцини можна придбати в аптечній мережі, попередньо проконсультувавшись зі своїм лікарем, та зробити щеплення у найближчому центрі первинної медичної допомоги або поліклініці.

головне ФОТО — ілюстрація.

Джерело