ЗСУ готують активну фазу контрнастуnу, в пуmіна велuкі nроблемu – Жданов

0

Наразі контрнаступ української армії призупинено, але вже наприкінці вересня очікується наступний, більш активний етап операції ЗСУ зі звільнення захоплених територій. У ньому братимуть участь 5 тисяч українських військових, які пройшли навчання на Заході.

Щодо армії країни-агресора Росії, то вона зіткнулася з низкою проблем, починаючи від нестачі охочих гинути у війні проти України та закінчуючи дефіцитом запчастин іноземного виробництва для відновлення військової техніки. Проте “поїзд” загальної мобілізації в РФ пішов. З об’єктивних причин глава кремля Володимир Путін не оголосить її.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив військовий експерт Олег Жданов.

знімають із зберігання, потребує ремонту.

Отже, ми спостерігаємо деградацію. Замість збільшення виробництва йде повна стагнація військово-промислового комплексу Росії. Основний танкозбірний “Уралвагонзавод” стоїть. Кілька днів тому було повідомлення про те, що вдвічі знизилися виробничі потужності авіабудування, а до кінця року авіабудування зупиниться через відсутність комплектовання імпортного походження.

Тож із людьми вже проблеми, а з технікою проблеми вже настають у досить великих масштабах.

– Проте в Росії закликають до інтенсифікації ракетних обстрілів об’єктів інфраструктури України. Наскільки велику небезпеку це може становити?

– На превеликий жаль, так, це становить небезпеку. Харківський обстріл є прикладом того, коли шість областей залишилися без світла – і ми були змушені в екстреному порядку все це відновлювати. 14 вересня через обстріл виникла загроза затоплення Кривого Рогу, хоч і часткового.

Тут головне запитання до наших західних партнерів – питання передачі нам зброї. Це те, про що писав Залужний у своїй останній статті. Що нам потрібне паритетне озброєння. Тобто якщо вони завдають ракетних ударів, то дайте нам протиракетні системи.

– А дадуть? Якщо так, то чи дадуть вчасно?

– Як я розумію, вчасно не дадуть. Нібито Німеччина обіцяла передати нам найближчими тижнями комплекс ПРО IRIS-T, але потім були розмови, що передання відкладається на невизначений період. Причину поки що не вказують. Для нас це буде найбільшою проблемою.

– Як ви оцінюєте перспективи контрнаступу, наприклад, у найближчий місяць? Чи може він сповільнитись?

– Контрнаступ не може сповільнитися, він уже сповільнився. Ми зменшили темпи контрнаступу тому, що ніщо не вічне, резерв теж обмежений. На сьогодні ми не маємо можливості постійно вводити в бій нові резерви.

Як я розумію, зараз спостерігатиметься деяке зниження темпів контрнаступу, але він триває на Херсонському напрямку, частково на Донецькому напрямку в районі Сіверська – Лиман, Кремінна. З’явилася інформація про те, що вже 5 тисяч військовослужбовців нашої армії закінчили навчання на Заході. Зараз ми формуватимемо новий резерв, який здійснить наступний етап більш активного контрнаступу.

– Коли можна очікувати на цей новий етап?

– Важко сказати. Але думаю, що найближчими тижнями. Можливо, до кінця місяця.

Джерело