ЗСУ вже там! Потужний прорив – Гайдай повідомив: радісна новина. Переможемо!

0

Останні тижні стали досить успішними для українських військових на Луганському напрямку. Підрозділи Збройних сил України мають добрі позиції на напрямі Кремінна-Сватове.

Про це повідомив керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай.

За його словами, погодні умови в регіоні не сприяють швидкому просуванню бойової техніки. 

Як зазначає Гайдай, Сили оборони України мають добрі позиції на напрямі Сватове-Кремінна, і незабаром будуть добрі новини з цієї ділянки фронту. 

Російські війська у свою чергу займають оборону біля зазначених населених пунктів, очікуючи на контрнаступ ЗСУ. 

Окремо Сергій Гайдай прокоментував ситуацію в районі Бахмута, який Росія намагається “захопити за всяку ціну”. 

“Хороші новини будуть скоро. Ми добре йдемо у напрямку Сватового та Кремінної. У нас позиції непогані, і якщо схиблений кремлівський режим взяв собі за мету захопити Бахмут за всяку ціну, і не важливо, скільки тисяч там загине тих мобілізованих, зеків чи когось”. ще, то на напрямі Сватове-Кремінна вони все ж таки більше в обороні. Вони намагаються робити якісь контратаки, але вони безрезультатні всі”, — додав керівник ОВА, коментуючи ситуацію в прифронтовому регіоні. 

Водночас військовий експерт Іван Січень зазначає, що найгарячіші напрямки зараз на фронті — це Донеччина та Луганщина. Росіяни тиснуть на Бахмут та Авдіївку. Збройні сили України натомість наступають на Луганщині. 

«Росіяни основний удар зосередили на Бахмуті і довкола нього. Також на Авдіївці. Їхня головна мета — встановлення повного контролю над Донецькою областю. Бахмут важливий, бо з нього відкривається прямий шлях на Слов’янськ і Краматорськ. Але там дуже великі проблеми (у росіян. — ред). Попри те, що окупанти створили там значне угруповання військ, по суті, найбільше на всьому фронті. Намагаються оточити місто», — говорить Січень. 

Авдіївський напрямок важливий ворогу з точки зору встановлення контролю над південно-західною частиною Донеччини, додав експерт. 

«Наші війська тримають жорстку оборону. Їхня мета — не дати ворогу просунутися та вимотати окупантів. Втрати росіян під Бахмутом величезні. На Луганщині наші війська наступають на Кремінну. Звідти у нас може бути прямий вихід на Рубіжне. Це може звести нанівець всі досягнення росіян, які вони робили влітку на Луганщині. Ще один напрямок наступу — на Сватове. Далі зможемо просунутися на Старобільськ. Тобто можна буде розділити окуповані території на дві частини. Крім того, може вийти перекрити важливу трасу з Бєлгорода, звідки йдуть значні постачання з Росії», — пояснює Січень. 
 
Також важливим напрямком, де ЗСУ формують підстави для просування є Запорізький. Успіхи на ньому дозволили б українським підрозділам не форсувати Дніпро.  
 
Тож в загальному, як ми бачимо, ситуація складається на користь ЗСУ, ініціатива на полі бою залишається за українськими захисниками. Разом з тим, як раніше зауважив військовий аналітик Дмитро Снєгірьов, заяви про можливість закінчення війни до весни 2023 року є надто оптимістичними. 

За його словами, подібні меседжі лунають на тлі заяв, які з’являються у західних ЗМІ, що у зимовий період знизиться інтенсивність бойових дій, відповідно з’явиться можливість до дипломатичних переговорів. Але російське керівництво розуміє дипломатію як односторонні поступки на їх користь, зокрема про визнання окупації Донбасу та Криму. Україна ж не готова йти на подібні кроки, тож наразі єдиний шлях закінчити війну – військовий. Тож ЗСУ продовжують свою роботу, допоки кожен сантиметр української землі не буде повернений під наш контроль. 

Джерело