0точeння в Соледарі?! Еkстрене звернeння з міcта – nравда пpо сuтуацію: мoвчатu не мoжна. Тaм пеkло!

0

Місто Соледар на Донеччині, яке просто зараз атакують росіяни, опинилося в загрозливій ситуації.

Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов.

“На самий шлях росіяни вийти не можуть. Це не повне оточення, але нормальне постачання по трасі неможливе, це критично для оборони. Але можливості для виправлення ситуації є”, – зазначив журналіст.

Нашим солдатам як ніколи потрібна підтримка – віримо в них

За словами Бутусова, в цьому районі зосереджені значні українські сили, є люди і техніка. Він закликає не до “хаотичних дій”, а до спланованих кроків, щоб поступово реалізувати наші переваги.

Що відбувається у самому Соледарі?

“Температура ускладнює дії військ: – 18, це треба враховувати, і це створює проблеми і нам, і ворогу. За такої температури боєздатність дуже залежить від належного постачання”, – пояснює журналіст.

За його даними, 46-та аеромобільна бригада веде жорсткі оборонні бої за кожен будинок. Тривають ближні бої, перестрілки. Росіяни за сьогодні просунулися на деяких напрямках, але ціною дуже великих втрат, каже Бутусов.

“46-та аеромобільна бригада робить все можливе, зберігає боєздатність у надважких умовах. Десантники діють зразково, бійці довіряють командирам, і кожен робить усе можливе для знищення ворога. Російські штурмові групи знищуються одна за одною у контактних боях на ближніх відстанях, але вони продовжують атаки і вводять у бій резерви”, – зазначив журналіст.

Основна загроза від росіян
Основною загрозою для ЗСУ Бутусов називає охоплення росіянами з флангів міста. Журналіст певен, що вороги будуть робити усе можливе, аби пробитися на трасу в тилу Соледара. Для обходу Соледара направлені свіжі резерви зі складу повітряно-десантних військ. Захопленню Соледара російське командування надає велике політичне значення.

“Згадується, як тримала Соледар та Бахмут три місяці поспіль одна 93-тя механізована бригада. Як би було важливо, якби комбрига та усіх командирів батальйонів 93-ї відзначили за їхні майстерні дії на найвищому рівні і намагалися б організувати управління, розвідку, застосування військ так само ефективно, як діяла 93-тя. Вони бились за кожну посадку і завдавали втрат росіянам в рази більше, ніж несли самі. Якщо керувати таким чином, то є усі можливості виправити ситуацію. Так само ефективно поруч діють підрозділи 10-ї гірсько-штурмової бригади, 46-та аеромобільна”, – зауважує Бутусов.