Саакашвілі попереджав! На митниці відбувається немислиме – викрито топ-чиновника. Просто на складі!

0

Народний депутат від партії “Слуга народу” Олександр Дубінський заявив, що виконувача обов’язки голови Київської митниці Сергія Слічка зловили на контрабанді ювелірних ваг.

Зокрема, на митницю надійшла велика партія підлогових і кухонних ваг. Заявлена вартість товару складала 1 долар, а за фактом досягала 8 доларів. Про це свідчить відеозапис на YouTube-каналі DubinskyPro.

Орієнтовно було близько 23,5 тис. штук або 4,5 тонн не заявленних ювелірних ваг. Якщо перерахувати все за ринковою вартістю в Україні (200 грн за штуку), то вийде понад 4,7 млн гривень.

У результаті недобір митних платежів з цієї партії склав близько 500 тис. гривень.

Після цього Дубінський провів телефонну розмову з виконуючим обов’язки голови Київської митниці з приводу даного інциденту.

“Щодо даної ситуації декларація пройшла автоматичний контроль. АСАУР (Автоматизована система аналізу та управління ризиками. – Ред.) не спрацьовував і інспектор прийняв рішення на випуск … Бувають такі історії”, – прокоментував ситуацію Слічко.

На подію відреагував і глава Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

“Хлопці зловили контрабанду, яку “не помітила” митниця. Кухонно-підлогові ваги. Зважмо реформи на митниці разом”, – написав він у Telegram.

До слова, з початку року Служба безпеки України вилучила предметів контрабанди і виявила порушень митних правил на 204 млн гривень. Вилучення відбувалися, зокрема, у межах 38 досудових розслідувань, а фігурантам справ оголошені підозри.

А нещодавно, колишній президент Грузії та чинний голова виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі пояснював призупинку реформи митниці захопленням влади мафією. На його думку, головна проблема у великого кола зацікавлених у корупції людей. 

“Чому кожна реформа застопорюється? З простої причини: завжди є велика група інтересів, яка не хоче, щоб ситуація змінювалася. На митниці, де знову владу захопила мафія: Романенко (Геннадій Романенко ексголова Київської митниці – ред.)  і так далі. Яка (мафія – ред.) не хоче, щоб ситуація змінювалася в будівельній сфері, тому що ДАБІ – це великий бізнес.

Яка не хоче держпідприємства, тому що це 150 млрд вкрадених грошей, гривень. На митниці – там ринок 3 млрд! 3 млрд доларів щороку, які перетікають в кишені. Реально, в кожній сфері є величезна група людей, які на цьому заробляють. Поки вони це успішно роблять, вони будуть все блокувати”, – сказав Саакашвілі в ефірі програми “Право на владу”.