Бaцька з бункернuм в стуnорі: Зеленський заnропонував їм розмістити на кoрдoнi з Білоруссю міжнародних сnостерігачів щоб було вuдно хто є хто. Відео

0

Президент України Володимир Зеленський запропонував розмістити на кордоні між Україною та Білоруссю міжнародних спостерігачів. Так глава держави відреагував на постійні атаки РФ з території Білорусі та неадекватні заяви самопроголошеного “президента” Білорусі Олександра Лукашенка про начебто підготовку Україною нападу на білоруську територію.

Аби зняти приводи для спекуляцій та запобігти втягуванню Кремлем у війну проти України ще й білоруського народу, український президент запропонував варіант вирішення проблеми. Про це Зеленський заявив у ході виступу перед лідерами країн “Групи семи”, що зібралися на екстренне засідання через масований удар РФ по Україні

У ході свого виступу Зеленський закликав учасників зустрічі звернути увагу на Білорусь, територія якої вже застосовується Росією для ударів по Україні. І загрози з цього напрямку, зазначив глава держави, останнім часом лише  зростають.

“Росія намагається прямо втягнути Білорусь в цю війну, розігруючи провокацію з тим, що ми нібито готуємо удар по цій країні. Опосередковано вона вже втягнула її. І прагне втягнути безпосередньо. Україна не планувала і не планує військових заходів проти Білорусі. Нас цікавить тільки відновлення територіальної цілісності”, – запевнив Зеленський.

Він закликав лідерів країн-членів “Групи семи” підтримати ініціативу України у запобіганні втягування Кремлем у війну проти українського народу ще й Білорусі.

“Щоб повністю зняти цю провокацію, зняти ці наративи, які звучать від Лукашенка, щоб зняти навіть припущення щодо будь-якої загрози нібито від нас – ми пропонуємо своє рішення. На кордоні України і Білорусі може бути розміщена місія міжнародних спостерігачів для моніторингу безпекової ситуації. Формат може бути опрацьований нашими дипломатами”, – запропонував Зеленський.

Він закликав лідерів “Групи семи” підтримати ініціативу зі введенням міжнародних спостерігачів на українсько-білоруський кордон