Буде всього чотири хвuлі мобілізації: вже відомо кого будуть прuзвати до війська в останню чергу

0

Верховна Рада продовжила мобілізацію та воєнний стан до 19 лютого 2023 року. В Україні є чотири хвилі мобілізації, за якими призивають до війська різних людей.

Спочатку беруть оперативний резерв і тільки в останню чергу – всіх жителів країни. Детальніше про особливості етапів

Які є хвилі мобілізації

В Україні передбачено чотири хвилі мобілізації. Зокрема:

  • Перша – призивають оперативний резерв. Тобто чоловіків з бойовим досвідом віком до 40 років. Здебільшого – ветеранів АТО чи бійців ООС;
  • Друга – строковиків, які служили до 2014 року чи були контрактниками;
  • Третя – офіцерів запасу та тих, хто має військову освіту;
  • Четверта – інших чоловіків, які є придатними до військової служби.

Що передбачає четверта хвиля мобілізації

Адвокат Іван Ліберман у коментарі “Фактам” розповів, що четверту хвилю мобілізації оголошують, коли треба доукомплектувати війська.

Проте це не означає, що будуть набирати просто людей з вулиці. Наприклад, артилеристам потрібні навідники, тому призиватимуть тих, хто добре розуміється у географії чи топографії,
– заявив адвокат.

За його словами, коли в армії бракує людей певних професій, то призивають тільки тих, хто зможе задовольнити цей недокомплект. Зокрема, тих громадян, які спеціалізуються на професіях, дотичних до тих, які треба укомплектувати.

Наприклад, якщо танкістів у нас достатньо, а не достатньо навідників, то закон про мобілізацію та оголошення доукомплектування (тобто четвертої хвилі) дає право відбирати лише тих, у кому є потреба, а не просто набрати кількість”, – зауважує Ліберман.

Він також заявив, що в Україні є багато людей, які готові йти воювати за контрактом, проте коефіцієнт корисної дії від них – невеликий. Адже треба витратити більше часу, щоб їх підготувати. Зокрема:

під час четвертої хвилі мобілізації не набиратимуть багато людей, наприклад, у підрозділи десанту, адже їх вистачає;однак, якщо у підрозділах танкістів бракуватиме людей, то будуть призивати комбайнерів, трактористів, механіків;тобто людей, які вміють керувати великим транспортом, адже їх буде легше навчити керувати танком, ніж осіб недотичної професії.
Тобто під час четвертої хвилі вибирають тих, хто потрібен і тільки потім – кількість людей. Вже після цього – вибирають між добровольцями та призовниками.