Для фронту готові польські САУ “Краб”, запит по 155-мм артилерії виконано на 90% – Резніков

0

Для фронту на додачу до вже використовуваного озброєння готові польські САУ “Краб”, загалом на сьогодні запит від Збройних сил України щодо 155-міліметрової артилерії виконано на 90%, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков, пише УНН. 

Цитата

“Радий повідомити, що до виконання бойових завдань на фронті готові польські САУ “Краб”. Після гармат М777 та FH70, САУ CEASAR та М109А3 – це 5-й вид артилерії 155-мм калібру, який нам вдалося залучити”, – зазначив Резніков у Facebook.

Деталі

Зі слів міністра оборони, ключовим стратегічним рішенням минулого періоду стала зміна філософії – “запустили переведення ЗСУ на важке озброєння, що використовується державами-членами НАТО”. Передусім це стосується артилерії.

“Станом на зараз Міністерством оборони забезпечено постачання до ЗСУ понад 150 артилерійських платформ 155-мм калібру. Запаси снарядів цього калібру вже на 10% переважають запаси снарядів великих калібрів радянського типу, які були станом на 24 лютого 2022 року”, – розповів голова Міноборони.

При цьому, з його слів, ефективність цих снарядів вища, ніж радянських зразків, тому менший розхід.

“Хочу підкреслити, що, наприклад, по артилерії 155-мм калібру Міноборони вже виконало початковий запит від Збройних Сил на 90%. На 100% ця початкова потреба буде закрита протягом 1-2 тижнів. Але змінюються обставини на полі бою – збільшується потреба. Генштаб реагує на зміну оперативної обстановки – Міноборони змінює завдання своїй команді відповідно до запитів ГШ. Вже маємо чіткий план поставок артилерії до кінця липня”, – наголосив він.

“Одночасно до ЗСУ було поставлено понад півсотні гармат інших значних калібрів. А також снарядів до них, які складають понад 75% обсягу, що був на початку повномасштабного російського вторгнення”, – додав Резніков.

Також, говорячи про озброєння, він вказав, що “за постачанням до ЗСУ танків та іншої бронетехніки радянського зразка… Міноборони України конкурує за лідерство з російською армією”.

“Від партнерів ми отримали близько 250 бронемашин західних зразків (М113 ТМ, М113 YPR-765, Bushmaster, Mastiff, Husky, Wolfhound тощо) і продовжуємо цю роботу”, – зазначив міністр.

Серед іншого, з його слів, Міноборони через різні механізми передало сотні безпілотників, у тому числі – кілька десятків ударних. “Ми очікуємо у найближчих пакетах допомоги серйозні БПЛА”, – повідомив Резніков.

Берегову оборону, за словами голови Міноборони, “посилено надзвичайно ефективними комплексами Harpoon, які в поєднанні з нашими “Нептунами” вже змушують ворожий флот триматися на відстані, щоб не повторити долю флагмана чф рф – крейсера “Москва”.

“Днями оголошено важливу новину – американські та британські партнери вирішили надати України РСЗВ. Відзначу, що наші воїни вже деякий час навчаються ними управляти”, – вказав міністр.

З його слів, підготовка команд для різних типів зброї за деякими позиціями почалася ще у березні. Зараз підготовку проходять чи розпочнуть найближчим часом понад 1,5 тисячі українських військових.

“Важлива суть: ми вже отримали від партнерів, придбали на ринку, виготовили та передали Збройним Силам значну кількість зброї. Її вистачило б для переможної оборони від будь-якої армії у Європі. Але не від росії. російський Молох має у запасі ще багато засобів для пожирання людських життів задля задоволення свого імперського его. Тому ми наголошуємо – Україні конче потрібне важке озброєння, і дуже швидко”, – наголосив Резніков.

Доповнення

США офіційно підтвердили, що передадуть Україні далекобійні ракетні системи HIMARS.

Велика Британія офіційно підтвердила, що передасть Україні РСЗВ M270.