Українці отримають компенсації за пошкоджене майно з конфіскованих у Росії активів

0

Українці отримають компенсації за зруйноване або пошкоджене майно з відібраних у Росії активів.

Як повідомив міністр юстиції Денис Малюска, чи не єдиний шлях для відкриття Україні доступу до російських активів за кордоном – укладання міжнародного договору. Тому що в кожному конкретному випадку ключовою проблемою є те, що в Європі або США просте вилучення майна порушувало б право власності, захист якого є фундаментом цих країн, або міг бути застосований імунітет суверенної держави Росії. джерело

Всередині ж нашої України, як зазначив міністр, юридичні механізми для відібрання активів Оркостану та пов’язаних із нею осіб вже створено. Втім, деякі проблеми є й у цьому питанні.

“Ми, як частина європейської спільноти, повинні працювати за європейськими стандартами, у тому числі і щодо захисту приватної власності. Адже ми розуміємо, що за значними російськими активами як тільки ми їх відберемо – почнуться оскарження в міжнародних судах, європейських арбітражах, у Європейському суді з прав людини. І у цих випадках кожен наш крок оцінюватиметься не з погляду національного законодавства, а міжнародного”, – пояснює міністр юстиції.

Водночас, за словами Малюськи, на національному рівні відповідні механізми вже створено та працюють. Вже навіть відбулися перші відлучення активів, що стосуються таких компаній як Ощадбанк, Промінвестбанк.

Громадяни України вже подали 135 тисяч заявок про пошкоджене та зруйноване майно під час військової агресії Росії в Україні. Площа пошкодженого житла вже перевищує 9,4 млн. кв.