Кремінна ВСЕ? Оmочення замкнулось – ЗСУ закрuли: тuсячі солдат. Це змінuть все – nереможемо!

0

Біля Кремінної на Луганщині точаться запеклі бої. Росіяни стягують великі сили на цей напрямок, намагаючись за будь-яку ціну втримати свої позиції.

Про це розповів військовий експерт Петро Черник. За його словами, окупанти докладають великих зусиль, прагнучи зупинити наступ ЗСУ.

Кремінна має для російських загарбників важливе стратегічне значення. Черник пояснив, що через це місто проходить траса P66, яка є ключовою артерією для довезення боєприпасів не тільки у район Кремінної, а також для посилення Бахмутського напрямку.

Як тільки ми зможемо відрізати цю трасу, а також якщо вдасться організувати оперативний обхід по самій Кремінній і найближчим часом її звільнити, це дуже серйозно погіршить ситуацію для окупантів на Бахмутському напрямку,
– наголосив Черник.

Він додав, що Бахмут і далі залишається одним із ключових населених пунктів, який прагнуть захопити росіяни.

Військовий експерт зауважив, що не варто підіймати планку очікувань і емоційно сподіватися, що деокупація Кремінної ось-ось станеться. Він наголосив, що така операція дуже небезпечна.

“Давайте говорити в режимі умовностей. Якщо будуть якісно розраховані всі аспекти і ми дійсно зможемо організувати цю операцію, то на Бахмутському напрямку ворог почне дуже сильно страждати у частині логістики, зокрема у довезенні боєприпасів”, – сказав Черник.

Окрім цього, стало відомо, що противник зосереджує зусилля на веденні наступальних дій на Бахмутському та Запорізькому і намагається покращити тактичне положення на Лиманському та Авдіївському напрямках. На Куп’янському та Новопавлівському – веде активну оборону. На Херсонському напрямку проводить перегрупування військ на інші напрямки, підсилюється підрозділами територіальних військ, веде позиційну оборону. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Зранку російські окупанти завдали масованого ракетного удару по території України.

Противник здійснив пуски крилатих ракет повітряного та морського базування, зенітних керованих ракет до ЗРК С-300 по об’єктах енергетичної та цивільної інфраструктури в східних, центральних, західних і південних регіонах України. За уточненими даними, було застосовано 69 крилатих ракет. Сили оборони України знищили 54 з них.

Також, протягом дня, противник завдав 10 ракетних, 23 авіаційних удари та здійснив 14 обстрілів з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах по лінії зіткнення.

Противник продовжує використовувати мережу цивільних закладів охорони здоров’я на тимчасово окупованій території для лікування поранених російських військовослужбовців та найманців приватних військових компаній. Так, в Біловодську Старобільського району Луганської області продовжують лікування понад 100 поранених представників ПВК «вагнер». Крім того, в місті Токмак на території так званого «військового шпиталю» лікують близько 120 поранених окупантів.

У місті Донецьк загарбники організували вивезення медичного обладнання та медичних працівників з Донецької обласної клінічної лікарні імені Калініна до Маріуполя.

28 грудня, в результаті вогневого ураження підрозділами Сил  оборони ворожих позицій в районі Бердянська Запорізької області, ліквідовано понад 50 окупантів.

Українська авіація завдала 12 ударів по районах зосередження загарбників та удар по позиції зенітно-ракетного комплексу противника. А наші ракетники і артилеристи за поточну добу уразили 4 пункти управління та 3 райони зосередження живої сили окупантів.