Ліз Трасс :Невже ви і досі не зрозуміли, Володимира Путіна потрібно тільки перемогти , а не заспокоїти . Заходу слід зробити висновки з недавньої історії

0

Лiз Трасс збирається вимагати збільшення постачання зброї Україні та посилення санкцій проти росі що сталося . Мiнiстр закордонних справ Великобританії Лiз Трасс вважае небезпечними спроби утихомирити російського лідера , йдеться в пресрелiзi Форiн – офісу напередодні її поїздки до Боснії та Герцеговини . Докладно .

<< Російську агресію не можна утихомирити . На неï необхiдно вiдповiдати силою . Ми повинні бути непохитними у забезпеченнi перемоги України військовою допомогою та санкцiями . Тепер ми вже не можемо прибрати ногу з педалi газу » , – заявила Лiз Трасс . У своему сьогоднішньому виступі вона збирається вимагати збільшення постачання зброї Украïнi та посилення санкцій проти росiï . Утихомирювати Путіна не можна , потрібно забезпечити його поразку , – голова британського МЗС Лiз Трасс .

« Ми повинні бути непохитними у забезпеченнi перемоги України вiйськовою допомогою та санкцiями . Ми вже не можемо забрати ногу з педалi газу . Ми не повиннi дозволити , щоб в Україні розвинувся затяжний та ще бiльш болісний конфлікт » . На замітку Шольцю та Макрончику Говорячи про умиротворення агресора » , Трасс робить посилання до полiтики , яку наприкінці 30 – х років ХХ століття вiв уряд Великобрита на чолі з Невiлом Чемберленом щодо нацистської Німеччини , що полягала в поступках , компромісах і потуранні її агресії .

Така політика призвела до остаточної деградації Версальської системи , Ліги Націй та системи колективної безпеки , радикальноï змiни балансу сил у Європі , послаблення геополітичних позицiй Великобританії та Франції та посилення Нiмеччини . На думку Трасс , не можна допустити жодного вiдкату назад вiд мети гарантувати поразку росії в її війні проти України . « Ми не повинні дозволити , щоб в Україні розвинувся затяжний і все більш болiсний конфлiкт , – вважае голова форiн офісу Заходу , за її словами , слід зробити висновки з недавньої історії , коли Путiн , досягши від Заходу різних поступок , після цього нападав на Грузію , Крим та Донбас .

З аналогічним висловом раніше у середу виступила і прем’єр – міністр Естонії Кая Каллас , яка застерегла колег вiд демонстрації Володимиру Путiну будь – якоï слабкостi . « Світ , укладений на поганих умовах для України , означатиме поганий світ для всіх нас . Набагато небезпечніше поступатися Путіну , ніж провокувати його . Всі ці , начебто , дрiбнi поступки агресору ведуть до великих вiйн » , – заявила вона Ці висловлювання пролунали пiсля того , як на форумі в Давосі та в колонках низки ЗМІ прозвучали пропозицi поступитися росії частиною української території , щоб якнайшвидше закінчити війну .

Президент України Володимир Зеленський заявив , що краïна не віддасть своїх територій I дорікнув партнерам тому , що в будь – якій ситуації знайдеться хтось , хто за будь – ЯКОЇ ПОВЕДiнки Росії запропонує « враховувати її інтереси » . Країни ЄС досі не можуть домовитися про нові санкції щодо росiї , оскільки шостий пакет потребуе одностайної підтримки всіх 27 членів . але , наприклад , Італія , Кіпр та Угорщина вважають , що ЄС мае закликати росію та Україну до припинення вогню та мирних переговорiв , тоді як краïни Балтії та Польщi говорять про військову допомогу Україні , щоб та могла здобути перемогу у бою ,