Ми не будем слухати російську мову: У Луцьку студенти збунmувалucя через професорку, яка читає лекції російською: деталі сkaндалу

0

Студенти Волинського національного університету імені Лесі Українки оголосили демарш 90-річній докторці наук Луїзі Костянтинівні Оляндер, яка веде свій предмет російською мовою. Вона викладає у цьому виші з 1966 року, але гостра реакція від аудиторії виникла на тлі повномасштабної війни, яка розв’язана Росією.

Про це повідомило агентство Волинської служби новин, посилаючись на коментарі учасників мовного конфлікту. Студенти направили колективну скаргу до деканату, на що отримали цілком стриману відповідь.  obozrevatel.com

“Луїза Костянтинівна намагається говорити українською, але у неї не завжди добре виходить. Цього року у викладачки завершується контракт, і продовжувати його не будуть. Тому ми наполегливо просимо учнів поставитися до ситуації терпимо і з розумінням. Якщо ж нам не вдасться досягти компромісу, то шукатимемо інше рішення”, – розповіла деканка факультету Лілія Лавринович.

Зазначається, що Луїза Костянтинівна Оляндер – народилася 25 грудня 1932 року в м. Хабаровську, Росія. Вищу освіту здобула в Ленінградському педінституті, працювала вчителем російської мови та літератури в школах-інтернатах Тамбова та Воронежа (Росія). Аспірантуру закінчувала в Орловському педінституті, а кандидатську та докторську дисертацію захищала у Москві.

У Волинському національному університеті працює з 1966 року: спочатку завкафедрою російської та зарубіжної літератури, а з 2006 року – очолювала певний час кафедру польської філології, професор кафедри полоністики та перекладу.