«Ми стадо чи нація?» Зеленський записав відеозвернення до українців

0

Президент України Володимир Зеленський в п’ятницю, 21 лютого, терміново звернувся до українців через протести проти громадян, які прилетіли з Китаю.

Відео з’явилося на сторінках глави держави в соцмережах (щоб подивитися, доскрольте новину до кінця).

«У наступні два тижні ми повинні з честю пройти іспит на зрілість. Повинні зберігати холодну голову і відкрите серце. Довіряти не гучним заголовкам і фейкам, а логічному мисленню і здоровому глузду. Пам’ятайте, що найстрашніший вірус – це вірус ненависті», – заявив президент.

За словами гаранта, в історії кожної країни є подібні виклики, ситуації, коли необхідно відповісти на важливі питання «Ми є чи нас немає? Ми натовп чи народ? Ми стадо чи нація? Ми жителі чи громадяни?»

«Історія з коронавірусом і поверненням наших громадян – це черговий виклик для нашого суспільства. В першу чергу, хочу привітати наших громадян, які повернулися на Батьківщину. Ми раді, що ви вдома і бажаємо вам міцного здоров’я! Віримо, що в найближчі тижні ви зможете повернутися до рідних», – сказав президент.

Зеленський подякував усім, хто докладав зусиль для повернення українців додому. «Спасибі і більшості українців за слова підтримки. Я хочу, щоб всі усвідомили – ми змінюємо ставлення держави до громадянина. Я хочу, щоб кожен українець знав – моя держава мене не кине. Неважливо, хто ви  полонений моряк, політв’язень, молода дівчинка з собачкою або будь-яка людина, який опинилася в полоні коронавірусу. Вчора дехто забув клятву Гіппократа, але я прекрасно пам’ятаю присягу президента. Я урочисто пообіцяв піклуватися про український народ. Я ніколи не порушу цю клятву!» – підкреслив він.

Зеленський також окремо звернувся до тих, хто не пройшов «іспит на людяність»: «Большіснтво людей, які повернулися, 95-99 років народження. Це практично діти! Це наші українці! Чи не прокажені, що не хворі чумою, ні з рогами і копитами! вони пройшли обстеження і точно чекали іншого прийому на своїй, як їм здавалося, рідній землі «.

Президент заявив, що впевнений, що протести хтось провокував і всі винуватці будуть покарані. «Ми бачили обличчя» відомих вірусологів в спортивних костюмах «. Вони вже були помічені, як шановні аграрії», – додав президент.

Учасникам і режисерам «погорілого театру» Зеленський зробив попередження: в такі моменти Україні потрібна солідарність.

Новина оновлюється.