Не місце в ООН, nрогналu і краnка! Так nукіна ще ніхто не “оnускав” – справедлuве рішення!

0

Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що необхідно розробити механізм призупинення членства Росії у Раді безпеки ООН

Про це він розповів в інтерв’ю RTVi.

“Думаю, що в міжнародному праві є вада, якщо постійний член Радбезу ООН, у цьому випадку Росія, зухвало порушує міжнародне право. На мою думку, слід було би встановити механізм припинення членства: я не кажу про повне виключення Росії, але щонайменше про припинення членства Росії в Раді безпеки”, – сказав Мішель.

За його словами, необхідність реформування ООН назріла давно.

“Ми добре бачили, що до початку бойових дій в Україні концепт безпеки ООН уже сильно барахлив і мав чимало труднощів у функціонуванні під час вирішення великих міжнародних проблем. Отже, я серед тих, хто вважає, що рано чи пізно реформа функціонування ООН буде обов’язковою, наприклад, аби краще враховувати баланс сучасного світопорядку. Ми бачимо, що африканський континент дуже мало або дуже погано представлений у структурах ООН, те саме можна сказати і про Латинську Америку. І думаю, що якось настане обговорення глибокої реформи системи ООН”, – підкреслив єврочиновник.

Раніше до конгресу США внесли резолюцію, що пропонує виключити Росію з Радбезу ООН.

“Росія неодноразово, свідомо і грубо порушувала статут ООН. Сьогодні Джо Вілсон і я представили двопартійну резолюцію, яка закликає до виключення Росії з Ради Безпеки ООН”, – розповів він.

У резолюції йдеться про те, що Росія припустилась грубих порушень Статуту ООН, які ставлять під сумнів її право посідати місце в Раді Безпеки. Йдеться про незаконне голосування щодо анексії чотирьох українських областей, вчинення звірств в українських містах, таких як Буча, погрожування ядерною зброєю та створення ризиків для світового постачання продовольства.