Невзоров про ленд-ліз: Росії треба швиденько зібрати манатки, зникнути і вдати, що її ніколи в Україні й не було

0

Надання Сполученими Штатами допомоги Україні за програмою ленд-ліз суттєво ускладнить ситуацію для російських окупаційних військ. Таку думку в Telegram висловив російський телеведучий і публіцист Олександр Невзоров.
“Це і є поворотна точка війни. Росії треба швиденько зібрати манатки, зникнути і вдати, що її ніколи в Україні й не було. Усе подальше буде просто безглуздою генерацією трупів, руйнувань і ганьби”, – наголосив Невзоров. джерело

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:
Ленд-ліз – програма, у межах якої США постачали союзникам з антигітлерівської коаліції продовольство, нафту та озброєння під час Другої світової війни. Підписав закон про ленд-ліз 11 березня 1941 року президент США Франклін Рузвельт. За умовами тієї програми, оплатити постачання можна було вже після перемоги, до того ж лише ту техніку, яка залишилася цілою після війни. Окрім того, частину боргів союзникам пробачили.

Шестеро американських сенаторів із Демократичної та Республіканської партій США внесли законопроєкт про постачання Україні озброєння за ленд-лізом ще у січні 2022 року, на тлі нарощування російських військ біля кордону України.

Сенат США 6 квітня одностайно ухвалив закон про відродження програми ленд-лізу. “Сенатори швидко підтримали законопроєкт про ленд-ліз, оскільки українські військові довели, що можуть відбиватися від російських військ, які обстрілюють українські міста з кінця лютого. Програму ленд-лізу, створену під час Другої світової війни, розглядали як переломний момент у конфлікті, оскільки вона дала змогу США швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод”, – написало Politico.

Палата представників США на засіданні 28 квітня ухвалила законопроєкт S.3522 про ленд-ліз для України. Тепер документ передадуть на підпис президенту США Джо Байдену.

США надають військову допомогу Україні за іншими процедурами. Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну військова допомога США сягнула приблизно $3,4 млрд. 28 квітня Білий дім попросив у Конгресу ще $33 млрд на військову, гуманітарну та економічну допомогу Україні.