Оце так поворот! Термінова заява Польщі щодо України – Зеленський приголомшений: важко повірити!

0

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак запевняє, що його країна не послабила свою обороноздатність, надаючи військове обладнання Україні.  Про це він сказав в інтерв’ю часопису Niedziela. Передає Корупція

Він підкреслив, що Польща стоїть на боці України і розраховує на її перемогу. “Російські війська мають бути розгромлені та вибиті з українських земель. Ми не ведемо переговори з такими людьми, як Путін, ми не релятивізуємо звірства, ми не можемо зробити цю війну “звичною” у нашій свідомості”, — заявив Блащак.

На запитання, чи не передала Польща Україні занадто багато зброї, глава Міноборони сказав, що “ми не робили нічого, що могло б знизити нашу обороноздатність і порушити гарантії безпеки”. Він підкреслив, що передача Україні військової техніки є “нашим історичним обов’язком”.

Український народ усіма силами бореться за свою свободу, Польщу та Європу, а також за спільні цінності та майбутнє без “російського чобота”. Ми маємо допомогти їм: військово, політично, дипломатично та соціально, – сказав міністр.

На запитання, що Польща отримає чи купить на пільгових умовах в обмін на поставлені в Україну танки Т-72 і Pt-91 Twardy, глава Міноборони сказав: “Міністерства оборони Польщі та Німеччини досі ведуть діалог щодо механізму компенсації”. Він визнав, що Польща поки не отримала “задовільних пропозицій”.

Блащак запевнив, що прогалини, які утворилися завдяки поставкам українській армії, будуть заповнені. “Тому ми замовили 116 вживаних танків Abrams, хоча раніше у мене був підписаний контракт на 250 з них в останній версії. Тому ми також плануємо контракти на корейські танки K2, гармати-гаубиці K9 і літаки FA-50”, – пояснив він.

Він повідомив, що “вартість польської допомоги Україні вже перевищує 1,7 млрд доларів”.

Ми знаходимося в авангарді країн, які підтримують Україну, і віримо, що це в інтересах Польщі, – наголосив він.

Міністр додав, що польська оборонна промисловість “здатна виробляти конкурентоспроможну, якісну та ефективну зброю”. “Польські зенітні установки Piorun, гаубиці Krab  і гвинтівки Grot дуже високо оцінені українськими військовими”, – сказав очільник Міноборони, що, на його думку, є найкращою рекомендацією.

“Ми чекаємо на польські бойові машини Borsuk, на винищувачі танків Ottokar Brzoza, на кораблі Miecznik”, – додав він.

Зазначимо, що Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звинуватив Європейський Союз в імперіалістичній поведінці щодо невеликих країн-учасниць ЄС. За його словами, найвпливовіші країни ЄС ховаються за ширмою демократії та керують Євросоюзом як представники якогось олігархату, повідомляє Die Welt.

Практика показала, що позиції Німеччини та Франції мають більше вагомого значення, ніж позиції всіх інших… Тобто формально а нас демократія, де-факто — олігархія, в якій влада належить найсильнішому, — заявив польський прем’єр.

У ще одній його статті Моравецький заявив, що якби позиція інших країн ЄС була такою самою, як у Німеччини, РФ вже захопила б усю Україну та за допомогою газового шантажу погрожувала б всьому континенту.

Якби вся Європа була за Німеччиною, залежність континенту від газу РФ, який Путін використовує як інструмент шантажу, була б не незворотною, — заявив польський прем’єр.

На його думку, якби вся Європа постачала Україні зброю в таких же обсягах і такими ж темпами, як Німеччина, війна давно закінчилася б — повною перемогою Росії.

В останні тижні відносини Польщі та ЄС загострилися через те, що керівництво Євросоюзу обмежило виплати Варшаві щодо відновлення від наслідків пандемії COVID-19.

Польща мала отримати понад 35 млрд євро, проте ЄС усе ще не перерахував платіж, оскільки вважає нові судові реформи Польщі недемократичними. Нагадаємо, що польський суд визнав суперечливими низку законів Євросоюзу. На думку політиків ЄС, Польща на шляху до “правового полекзиту”, і це ставить під загрозу майбутнє членство країни в ЄС.