Підписано розпорядження: хто має право на нову допомогу у 1 500 гривень

0

Цей день, нагадаємо, було визначено указом від 2015 року «Про увічнення подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

У зв’язку із цією датою деякі українці отримають матеріальну допомогу, пише Politeka.net. Як повідомив Департамент соціальної політики КМДА, підписано відповідне розпорядження Київського міського голови № 74.

«Одноразова адресна матеріальна допомога виплачується окремим категоріям киян відповідно до міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам». Цього року такий вид допомоги отримають не лише кияни, а й внутрішньо переміщені особи з визначених категорій, які перебувають на обліку та фактично проживають у Києві», – йдеться у повідомленні КМДА.

Так, матеріальну допомогу в розмірі 1500 грн нададуть: киянам – членам сімей осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, а також членам сімей осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народові, виявлені під час Революції Гідності;

А також непрацездатним киянам – постраждалим учасникам Революції Гідності, які мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни I та II груп внаслідок травм, контузій, каліцтв, захворювань, пов’язаних із участю у Революції Гідності відповідно до пункту 10 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

На матеріальну допомогу в розмірі 1400 грн мають право кияни, що включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тяжкі тілесні ушкодження та звернулися за медичною допомогою у період із 21 листопада 2013 року до 30 квітня 2014 року.

Крім того, є матеріальна допомога в розмірі 1300 гривень. Її пообіцяли киянам, включеним до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості та звернулися за медичною допомогою у період із 21 листопада 2013 року до 30 квітня 2014 року.

На матеріальну допомогу у сумі 1100 грн мають право кияни, які включені до до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали легкі тілесні ушкодження та звернулися за медичною допомогою у період із 21 листопада 2013 року до 30 квітня 2014 року.

«Одноразова адресна матеріальна допомога, яка не була своєчасно виплачена громадянину через незалежні від нього причини, в разі смерті цих громадян виплачується членам сім’ї померлого в порядку, передбаченому для виплати пенсій у зв’язку зі смертю пенсіонера», – уточнили в КМДА.

Слід взяти до уваги, що якщо людина одночасно належать до декількох категорій, їй надається одна допомога в більшому розмірі. Також в адміністрації уточнили, що допомога не буде виплачуватися особам, які перебувають на повному державному утриманні.

Виплату проведуть утримувачам електронної картки «Муніципальна картка «Картка киянина» шляхом зарахування коштів на рахунок, відкритий у банку, що є учасником проєкту «Муніципальна картка «Картка киянина».