Винищувачі в Україну! Термінове рішення США: заява сколuхнула Мережу – це ввійде в історію!

0

Вже неодноразово заявлялося, що Україні вкрай потрібні винищувачі. Водночас міжнародні партнери поки не поспішають їх передавати.

У Білому домі вже заявили, що кожна держава має приймати суверенне рішення щодо бойових літаків.

Відповідний коментар у п’ятницю зробив координатор Ради національної безпеки Білого дому зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

“Це – на розсуд держав, які можуть мати бажання надати літаки. Це – суверенні рішення. Якщо країна НАТО і навіть не країна НАТО хоче надати Україні таку зброю, як винищувачі – це їхнє рішення”, – заявив він.

За словами Кірбі, надання будь-якої складної військової технології передбачає певну підготовку, щоб цією технологією можна було скористатись.

“Ми вже робимо це на базі Fort Sill в Оклахомі. Там українські військові опановують батарею Patriot. За межами України ми допомагаємо їм в опануванні загальновійськового бою. Тож нема нічого незвичайного в тому, якщо надаватиметься певне передове озброєння, але це має бути рішення певної держави”, – додав представник Білого дому.

Зазначимо: під час візиту Володимира Зеленського до Великої Британії прем’єр Ріші Сунак заявив, що його держава починає навчання наших пілотів.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що будь-яке рішення про постачання винищувачів в Україну має виходити від НАТО.

Джерело