Полковнuк 3CУ назвав ociб, яких будуть мобілізуватu наступнuми: Нові п’ять категорій

0

Чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов’язаними під час воєнного стану. Їм виписують повістки на вулиці та в публічних місцях, а в деяких містах повідомляли про випадки з насильницькою доставкою до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Військові попередили, що повістки отримають усі, а зараз мобілізують навіть обмежено придатних. Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Роман Світан розповів чи реально мобілізувати всіх чоловіків, і кого насправді варто закликати насамперед.

«Вона недоцільна, а якщо вона недоцільна, то ніхто її не проводитиме. Війна та поводження зі зброєю ― це доля професіоналів, причому професійних професіоналів. Не всі можуть воювати, не всі можуть поводитися зі зброєю, і тут питання вже до генетики людини, її морально-психологічних якостей, певної психоматриці», ― заявив він на запитання про те, чи можна гіпотетично мобілізувати усіх чоловіків в Україні.

Військовий вважає, що воїнами народжуються, цьому не можна навчитися. Можна навчити людину, яка вже на генетичному рівні є борцем.

«Однозначно не можна всіх мобілізувати. Однозначно генетичні здібності людини дуже впливають нею бойову готовність. Це стосується і льотного складу та військових. Один із сотні може воювати, один із тисячі може літати. А решта — це просто cmepтнuкu. Дати людині, яка не готова виконувати бойові завдання, в руки зброю чи вибухові речовини, — вона уб’є cebе сама чи ще покалічить чи уб’є поруч товаришів, товаришів по службі. Це дуже важливо, такий підхід», ― наголосив полковник запасу.

Він вважає, що головне, що має враховуватися під час мобілізації – це мотивація та профпридатність. Людина однозначно повинна розуміти, що хоче робити, може робити, сама собі. А також має фізично бути здатною виконувати завдання та вміти підкорятися наказам.

«У нього має бути внутрішній позов до цього, причому це те, що може закладатися ще в режимі психоматриці, до п’яти-семи років, коли вона прописується. І профпридатність ― це вже генетика: швидкість реакції, швидкість проходження імпульсу нейронами, бачення ситуації, певна робота центрів головного мозку. Людина повинна розуміти, що вона у загальній системі управління, це теж генетика спочатку. Однозначно не можна такі дії проводити», — каже він.

силовиків, які мають великий досвід.

«Це стосується Міністерства внутрішніх справ, СБУ, МНС, охоронці. Цілий пласт зараз є, який стоїть на спецобліку. Їх не призивають, військкомати призвати їх не можуть. Це сотні тисяч людей, сотні тисяч молодих людей. Вони мотивовані, оскільки отримують грошове утримання держави, і вони профпридатні, оскільки проходили певні фільтри профпридатності під час вступу ці посади, цю роботу. Вони вміють поводитися зі зброєю, підкорятися, це той спектр, про який я говорив», ― наголосив він.

Також він виступив проти бронювання співробітників та держслужбовців — на його думку деякі компанії забронювали надто багато людей. На думку військового, достатньо відібрати профпридатних серед заброньованих співробітників і держслужбовців, бо всіх мобілізувати просто не можна.

«Заброньовано, напевно, всі й усе, що тільки можна забронювати. На мою думку, навіть АТБ собі забронювало прибиральників. Не знаю, якими методами вони проводили це через Міністерство, отримували цю броню, але це теж сотні тисяч людей, які можуть виконувати бойові дії, але вони потрапляють під бронь. І це стосується держслужбовців, усіх держслужбовців, це мерії, які одержують гроші від держави. Це як мінімум люди вмотивовані. Вони отримували гроші від держави, отже, вони собі всередині вже розуміють, що працюють на саму державу, на держмашину», ― нагадав полковник запасу ЗСУ.