Прорuв на 80 кілометрів! Берgянськ все – там справжнє nеkло: оnерція ЗСУ. Фронт nосuпеться? Переможемо!

0

Зимовий період є найкращим часом для контрнаступу Збройних сил України, тому що українська армія підготовлена набагато краще, ніж противник. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив генерал-майор запасу Служби безпеки України Віктор Ягун.

“Це найкращий час зараз, тому що українська армія, враховуючи допомогу наших союзників і партнерів, набагато краще підготовлена, попри всі проблеми, які ми маємо. Але на тлі того, що ми бачимо з армією противника, це, звичайно, абсолютно інший рівень… І з огляду на той досвід, який ми бачили, як непідготовлена армія Росії увійшла до України 24 лютого, тобто при тому, що вони готувалися кілька місяців, що це були кадрові підрозділи, які могли розуміти, куди вони йдуть і де вони перебуватимуть, вони були абсолютно не готові до таких суворих випробувань, як сніг, мороз, сльота. І перші місяці активної фази війни показали, що російські солдати дуже багато втрачають саме ось у цей період”, — сказав Ягун.

Грунтуючись на цьому досвіді та рівні підготовки української армії, експерт припускає, що активність ЗСУ буде набагато вищою та ефективнішою, ніж у противника.

На його думку, зараз російська окупаційна армія побоюється наступу українських військ на Запорізькому напрямку.

“Якщо наші зможуть прорвати, ту оборону, яку вони спробують сформувати в районі Василівки й туди далі на схід — це напрям на Мелітополь — Бердянськ. Якщо наші зможуть пройти ці 80 кілометрів, то фактично російське угрупування буде поділено на дві частини. Причому та частина , яка знаходиться в Херсонській, Запорізькій області, вона буде в більш невигідному становищі, тому що забезпечувати її через Крим, через Кримський міст, який фактично в повному обсязі не функціонує, буде дуже складно. І з огляду на можливість вогневого контролю за логістичними шляхами з Криму це все накладає дуже великі проблеми в цьому регіоні”, — сказав Ягун.

Він зазначив, що українські Збройні сили знищують логістику, штаби та склади противника і таким чином створюють усі передумови для того, щоб російська армія сама ухвалила рішення про добровільний відступ.

У найближчі місяці на РФ чекає різке посилення безповоротних втрат у зв’язку з настанням зими, яка допоможе ліквідувати близько 100 000 російських військових.

Про це пише італійський військовий аналітик, експерт із сухопутних сил НАТО Томас Тайнер на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter.

Він відзначив одразу 7 факторів, які посилять і без того катастрофічні втрати росіян у війні. Серед них холодна погода, мороз, відсутність теплого одягу та погане постачання окупаційних військ РФ в Україні:

1) відсутність зимового одягу у російських військ – окупантам кінець від переохолодження; 2) погана російська логістика = відсутність теплої їжі, чаю, обігрівальної техніки, спальників = їм кінець від переохолодження; 3) ніяких укриттів і землянок для російських військ не дозволять ховатися від стихії. 4) земля промерзла = ви більше не можете копати укриття = російським військам доводиться спати на землі 5) російські війська що неспроможні розпалити вогонь. Вогонь = дим, що приваблює дрони та артилерію; 6) мерзла земля = артилерія стає ефективнішою. Влітку снаряди зариваються в землю перед тим, як вибухнути. Тепер земля промерзла.7) мерзла земля = не можна копати окоп = окупантам кінець від артилерії.

“Путін це знає і відчайдушно намагається призупинити війну до весни, тому у рф вимагали від України переговорів з Росією, щоб призупинити війну. Жодних переговорів! Жодної оперативної паузи! Зима допоможе Україні звільнити великі ділянки своїх територій”, – пише експерт.