Тримайтеся міцніше! Борт із США – залnu в глибокий тил РФ: такої зброї ще не було! Радісна звістка!

0

Пентагон вже розглядає пропозицію компанії Boeing про постачання в Україну дешевих малогабаритних високоточних бомб (GLSDB), які встановлюються на наявні ракети, що дозволить Києву наносити удари далеко в тил Росії на відстань в 150 км.

Повідомляється, якщо рішення буде ухвалено, то снаряди можуть бути доставлені вже навесні 2023 року, передає Reuters з посиланням на три джерела, знайомі з планом.

“Військові запаси США і союзників скорочуються, а Україна стикається зі зростаючою потребою в досконаліший зброї в міру затягування війни. Пропонована Боїнгом система, що отримала назву бомби малого діаметра наземного базування (GLSDB), є одним з приблизно півдюжини планів щодо запуску у виробництво нових боєприпасів для України і східноєвропейських союзників Америки”, – пише видання.

Снаряд GLSDB поєднує в собі бомбу малого діаметра GBU-39 (SDB) з ракетним двигуном M26. Дальність дії GLSDB – 150 км, що дозволило б Україні вражати цінні військові об’єкти, які раніше були недосяжними в тилу росіян.

Додамо, що відомо про ці малогабаритні високоточні бомби:

GLSDB виробляється спільно SAAB AB та Boeing і розробляється з 2019 року.

Ракетний двигун М26 є відносно доступним, а GBU-39 коштує близько 40 тисяч доларів за штуку, що робить GLSDB недорогий, а її основні компоненти – легкодоступними.

GLSDB управляється за допомогою GPS, може долати деякі електронні перешкоди, використовуватися при будь-яких погодних умовах і може застосовуватися проти броньованої техніки. GBU-39, яка буде функціонувати як боєголовка GLSDB, має невеликі складні крила, які дозволяють їй досягати цілі на відстані понад100 км, якщо її випустити з літака, і вражати цілі діаметром до 90 см.