“Сьогодні провели тести!”: У МОЗ зробили заяву про стан евакуйованих з Китаю українців

0

За словами секретаря РНБО, евакуйовані з Китаю і обслуговуючий персонал в Нових Санжарах кожні три дні будуть проходити вірусологічні дослідження.

Симптомів коронавірусу COVID-19 у евакуйованих з Китаю українців і іноземців, які проходять обсервацію в медичному центрі в Нових Санжарах Полтавської області, станом на ранок не виявлено.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль під час брифінгу про перебування на обсервації в Нових Санжарах Полтавської області евакуйованих з китайського Уханя українських і іноземних громадян.

«Результати ранкового медичного обстеження позитивні. Ні в однієї людини, з тих, хто знаходиться в обсервації, не виявлено ознак захворювання. Вони проходять обстеження двічі на день. Також епідеміологи будуть брати зразки крові на обстеження. Як ви знаєте, в Україні з’явилася тест-система. Зразки будуть спрямовані в київську лабораторію. В подальшому кожні три дні будуть проводитися обстеження », – зазначив чиновник.

За словами Коваля, українці та іноземці, які проходять обсервацію, не потребують продуктів харчування і забезпечені всім необхідним.

Як заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилов, евакуйовані з Китаю і обслуговуючий персонал санаторію в Нових Санжарах Полтавської області раз в три дні будуть проходити вірусологічні дослідження. За його словами, сьогодні візьмуть зразки на дослідження та в подальшому їх будуть брати кожні три дні.

«Їх будуть здавати не тільки евакуйовані, а й ті, знаходяться поруч – і охорона, і інші. Інформацію будемо надавати в міру отримання результату», – додав Данілов.