Так ось воно що… Вже відомо чому Порошенкко так поспіхом хотів виїхати з України – виявляється, що Петро Олексійович вже домовився про…

0

Петро Порошенко, який зараз перебуває у Роттердамі на Саміті Європейської народної партії, обговорив із прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем перспективи надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС, а також посилення санкцій проти росії та підтримки нашої держави. Про це Порошенко повідомив у Facebook.

ТАКОЖ ПОРОШЕНКО В РОТТЕРДАМІ ЗАЯВИВ, ЩО У СПІВПРАЦІ ІЗ СОЮЗНИКАМИ ВЖЕ НАПРАЦЬОВАНИЙ СЬОМИЙ ПАКЕТ САНКЦІЙ ПРОТИ РОСІЇ 

За його словами, 90% російської нафти, яку споживала Європа, буде зупинено

“По-перше, історичним є сам факт проведення саміту. Це перший саміт, який ЄНП, лідер Європейського Союзу, присвятила Україні. Дуже важливо, що в резолюції всі без винятку пропозиції нашої команди, – а ми активно працювали протягом останнього тижня, – потрапили в кінцеву резолюцію. Щойно вони підтверджені на комітеті, де працює наша команда. І я сподіваюся, що сьогодні вони будуть схвалені ЄНП на саміті. Це принципово”, – наголосив п’ятий президент України.

“Друга позиція – це можливість попрацювати з лідерами ЄС. І ця праця приносить свої результати. Ви бачите, що, незважаючи на той скепсис, з яким ставилися до підготовки Саміту ЄС, зокрема щодо ухвалення шостого пакета санкцій, ми бачимо, що Європа пройшла цей тест. Європа не показала свою слабкість, Європа здатна ухвалювати рішення. І це те, на що путін точно не розраховував”, – констатує Порошенко.

“Нарешті буде встановлене нафтове ембарго. Є певне відтермінування, але на дуже короткий термін для трьох країн. Так, є низка позицій, але наша мета – зруйнувати використання росією нафти і газу як зброї. І сьогодні зроблений перший важливий крок у цьому напрямку. 90% нафти російської, яку споживала Європа, буде зупинено”, – говорить лідер “ЄС”.

“Є заборона страхування європейськими компаніями морських перевезень російської нафти. Я хочу окремо привернути вашу увагу, тому що це зупинятиме і потоки нафти, які прямують за межі Європи, на які дуже розраховував путін. Ретельна і професійна робота дозволяє нам досягти мети, а ця мета полягає в тому, щоб жодної європейської копійки не йшло на фінансування бомб, зброї, якими вбивають українців”, – говорить Петро Порошенко.

“Третя позиція – це “Сбербанк”. Бо без “Сбербанку” – найбільшого банку росії, заборона і відключення SWIFT – це профанація. І на сьогоднішній день єдністю Європейського Союзу було завдано другого потужного удару. Залишився один “Газпромбанк”, який вони використовуються для сплати платежів за російський газ. І ми зараз працюємо над тим, щоб у сьомому пакеті – а ми говоримо про сьомий пакет – обов’язково був присутній “Газпромбанк” і експорт російського газу до Європи. Це все ще великий пакет, який путін використовує для продовження війни”, – пояснює Порошенко.

Нагадаємо, 31 травня п’ятий президент України Петро Порошенко зустрівся в Роттердамі із головою Європейської ради Дональдом Туском. Політики обговорили якнайшвидше надання Україні статусу країни-кандидата в члени Євросоюзу.