“Це просто жaх… Елi сьогодні не стало… Їй було лише шість рочків… Перший раз я її побачив в підвалі, де вона…”

0

У прифронтовій Авдіівці залишилось близько 2,5 тис. цивільних.

Про це, як пише Politeka.net, повідомив голова Авдіївської військово-цивільної адміністрації Віталій Барабаш.

Потоку на евакуацію, за його словами, немає. За останні два тижні не виїхало жодної людини, ніхто не дзвонить і не просить про евакуацію. При цьому морози у прифронтовому місті вночі досягають майже двадцяти градусів.

«Це просто жах. В нас сьогодні такий випадок. Вночі померла дівчинка шести років. Попередньо це серцевий напад. Була з бабусею, мама десь за кордоном на заробітках, батька нема – помер. І це просто жах. З вечора у дитини почали німіти руки і ноги. І от… Мені, як батьку трьох дітей… я не можу спокійно до цього відноситись…», – сказав Барабаш в ефірі Еспресо.

Про трагедію з дівчинкою розповів і волонтер волонтер Влад Маховський.

«Просто біль… ця маленька дівчинка, Еля сьогодні померла в Авдіївці… Їй було шість років… Перший раз я її побачивши в підвалі, де вона була зі своїми бабусею та дідусем, її слова, там у підвалі, були: “… мені страшно”.

Запропонував її опікунам, бабусі та дідусеві евакуюватися, не захотіли… Через час ще відвідав, переконував евакуюватись, не захотіли».

За словами Маховського, на шестиріччя Елі він привозив торт і подарунок, «але “опікуни” м’яко відмовили від зустрічі з дівчинкою».

«Потім вони до старої Авдіївки переїхали, заїжджав і туди, але від зустрічі з малечею відмовили…Біль, жахливий біль, дитина, яку бачив пару разів але “запала в душу”, це малюк з великими і довірливими очима… Як врятувати цих дітей?», – написав волонтер на своїй сторінці в Facebook.

У свою чергу Барабаш розповів, що немає жодного закону, який би дозволив евакуювати дітей силоміць.

“Немає жодного законного механізму, як примусово вивозити цих дітей з міста. На жаль, немає.

В таких громадах як у нас – ми постійно наполягаємо, з нардепами говоримо – прийміть нарешті необхідний закон. У нас є воєнний стан, це в будь-якому випадку обмеження прав і свобод людей. А такі безвідповідальні батьки, дідусі-бабусі наражають дітей на небезпеку”, – наголосив голова ВЦА.

6-річна Еля в Авдіївці померла від серцевого нападу - дитина провела місяці  у підвалі - 24 Канал

FacebookTwitterEmailПоширити