Україна отримає найновішу секретну зброю від США, яка випалюватиме техніку росіян вщент – військовий експерт ВІДЕО

0

Найближчим часом в Україну має надійти багато нового озброєння. Йдеться і про зенітно-ракетні комплекси, і про самохідні артилерійські установки. Західне озброєння добре себе показало на полі бою та вже допомогло українським військовим отримати перевагу над ворогом. Як зміниться ситуація після отримання нових зразків техніки та якою приємною несподіванкою США порадували українців під час нового траншу військової допомоги – в ефірі Апостроф TV розповів головний редактор Defense Express ОЛЕГ КАТКОВ.

– В Україну прибули перші британські зенітно-ракетні комплекси Stormer HVM. За допомогою цих ракет українські військові вже не раз збивали ворожі літаки і гелікоптери. Розкажіть про головне призначення комплексу, і наскільки це озброєння може посилити нашу армію на фронті?

– Відносно цієї зброї, яка надходить до наших військових, то, на мій погляд, це один із найкращих варіантів. Головна особливість цієї системи в тому, що вона абсолютно непомітна для ворога. Тобто якщо ми будемо її порівнювати із будь-яким іншим зенітно-ракетним комплексом, то там використовується для огляду радіолокаційна станція. Її випромінювання насправді і попереджає вертольоти та літаки противника, що вони опромінюються, і дозволяє ворогу локалізувати місцезнаходження цього комплексу.

Водночас, у Stormer вкрай ефективна система пасивного нагляду. Там використовуються тепловізори для того, щоб знаходити цілі. Він може ідентифікувати противника на відстані до 18 км. Він робить це абсолютно непомітно, бо тепловізор нічого не випромінює. Це просто оглядова система.

0