Україна повинна мати право атакуватu місця базування ракет в Росії, якими знuщують її крuтuчну інфраструктуру, – глава МЗС Латвії

0

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що Україна повинна мати право та можливість завдавати ударів по військових об’єктах на території країни-агресора Росії. Дипломат зауважив, що саме там окупанти розміщують ракети, якими потім руйнують об’єкти української інфраструктури.

Рінкевичс наголосив, що в НАТО не повинні боятися ескалації через удари по території РФ. Відповідну заяву він зробив у кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Бухаресті, пише Bloomberg.

“Ми повинні дозволити українцям використовувати зброю для ураження ракетних об’єктів або аеродромів, звідки ці ракети запускаються”, – сказав міністр.

Нагадаємо, що партнери надають Україні все більш досконалу зброю, зокрема, США продовжують постачати реактивні системи залпового вогню HIMARS. Штати не обмежували наших військових у тому, як вони можуть використовувати цю зброю. Проте водночас із цим Вашингтон поки що відмовляється надавати України ракети ATACMS, адже вони можуть вражати цілі на території Росії.

“Вашингтон поки що відмовляється надавати винищувачі, вказуючи на те, що літаки не покращать перспективи України. Впровадження зброї великої дальності викликало занепокоєння, що конфлікт може загостритися або розширитися, охопивши НАТО”, – сказано в статті.

Коментуючи цю ситуацію, Рінкевичс сказав, що кілька інших держав-членів НАТО також вважають, що Україна не повинна мати обмежень щодо використання зброї. Проте зрештою все залежить від окремих країн, котрі вирішують, яку зброю надати Києву.