Українцям підвищать пенсії і соцвиплати: кого торкнуться зміни

0

Пенсії та соціальні виплати в Україні підвищать відразу для декількох категорій пенсіонерів до кінця поточного року. Перш за все зміни торкнуться тих пенсіонерів, яких обійшла травнева індексація. Це і ті, хто отримує «мінімалку», і ті, хто має підвищені пенсії.

Кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський повідомив, що з 1 липня і з 1 грудня прибавку в загальній сумі 131 грн отримають ті пенсіонери, яким виплачують так звані соціальні пенсії. Йдеться про людей пенсійного віку, що не напрацювали достатню кількість років стажу, передає today.ua.

Експерт пояснив, що підвищення пенсій в липні і грудні 2020 року пов’язане з підвищенням прожиткового мінімуму. Зокрема, розмір мінімальної пенсії виросте на 74 гривні – до 1712 гривень. Таке підвищення торкнеться приблизно 80 тисяч пенсіонерів. У грудні мінімальний розмір пенсії зросте ще на 57 гривень – до 1769 гривень.

Також експерт повідомив, що надбавку в липні і грудні отримають і пенсіонери, які мають великий стаж – більше, ніж потрібно для своєчасного виходу на пенсію. Зокрема, надбавки отримуватимуть жінки, які працювали більше 30 років і чоловіки – понад 35 років.