ЗСУ йдуть в Луганськ? Сталося немuслuме – Донбас у воrні: р0зрuв фронту! Весь світ в дukому ш0ці!

0

Росіяни намагаються будувати лінії оборони, але їм не вистачає часу. Уже зараз помітно, з яких напрямків росіяни планують іти, а які будуть захищати. 

Про це 24 каналурозповів військовий експерт, полковник запасу, льотчик-інструктор Роман Світан. Раніше повідомлялось про те, до чого готується ворог. Світан розповів, що на Луганському напрямку росіяни будують дві лінії оборони:

По річці Красна між Сватовим і Кремінною. Цю лінію оборони ЗСУ можуть подолати без надзусиль, бо вона доволі легка. Треба, аби підсохла земля, й могла йти важка техніка. Тоді ми зможемо її десь проколоти й вийти на оперативний простір.

По річці Айдар між Старобільськом і Щастям. Це вже основна лінія оборони росіян, з нею буде важче, адже сюди росіяни перекинули війська з Херсону. Утім їм усе одно не вистачає часу, аби побудувати якісну оборону.

“Реальні справжні міцні лінії оборони готуються пів року. Однак я думаю, що ми не будемо брати 2 лінію оборони. Буде одразу Щастя й вихід на Луганськ, а цю лінію оборони можна залишити на потім,– зауважив військовий експерт.

Полковник запасу продовжив, що схожа ситуація і на Півдні України:

Росіяни не збираються довго оборонятись у Херсонській та Запорізькій областях. Тут вони будують лінію оборони для прикриття відходу основних військ. Схоже було й на правобережжі Херсонщини.

Основна лінія оборони росіян на Півдні на лінії Чонгар – Арабатська стрілка. Утім і тут вони пізно почали будувати лінію оборони. Пів року в них не буде, адже ЗСУ наблизяться до цих позицій набагато швидше.

“Тому ці лінії не будуть залиті в бетон, або цей бетон буде не настільки застигшим, аби прикривати росіян від української артилерії. Я не думаю, що для нас ці лінії будуть проблемами, бо росіяни не встигають, а наша далекобійна артилерія працює уздовж Запорізького фронту на глибину до 40 кілометрів”, – наголосив льотчик-інструктор.

Він додав, що коли ЗСУ наблизиться до Чонгару та Арабатської стрілки артилерія і, звісно, HIMARS, зможуть діставати углиб Криму. Тому ЗСУ будуть випалювати окупантів і з півострова. Зауважимо, відступ російської армії у Херсонській області на лівий берег Дніпра і створення по Дніпру оборонного рубежу робить продовження наступу Збройних сил України на цьому напрямку малоймовірним, але не неможливим, заявив генерал-майор ЗСУ Сергій Савченко.

«І на острові Зміїному, і під Херсоном ми показали, що можемо витісняти ворога із захопленої ним території потужним вогневим впливом. Так само ми можемо вогнем відтіснити противника від Дніпра і створити умови для десантування (переправи) наших військ на лівий берег», – каже генерал. 

Він підкреслює, що для широкомасштабного наступу потрібно переправити значне угруповання військ плюс організувати його безперебійне забезпечення.

Без мостових переправ це надскладне завдання. Його вирішення може спростити наявність плавневих островів у нижній течії Дніпра, що розбивають течію на кілька вужчих рукавів, але це не набагато полегшить ведення наступу на зазначеному напрямку», – пояснив експерт.

За словами генерала, операція з визволення Херсонщини розвивалась донині дуже складно:

«Її проведенню сприяли передумови для ізоляції військ агресора на правобережжі Дніпра й водночас ускладнювала висока концентрація боєздатних військ противника в цьому ізольованому районі».

Джерело:korupciya.com