Звільнення Мелітоnоля? Все вuбухає – там nеkло: окуnантu в ісmерuці! ЗСУ вдаєmься невuмовне, nереможемо!

0

Україна зможе максимально наблизитись до Криму після звільнення Мелітополя. Про це заявив радник Офісу президента України Олексій Арестович.

Він назвав Мелітополь ключем до всієї оборони півдня. Це місто є найбільшим промисловим та транспортним вузлом.

“Через нього здійснюється логістика на півдні, що зв’язує російські сили на правому та лівому берегах Дніпра аж до кордону з Росією в районі Маріуполя. Якщо падає Мелітополь, то руйнується вся оборона до Херсона”, – сказав Олексій Арестович.

Він переконаний, що у такому випадку українські військові зможуть одразу вийти на кордон з Кримом на перешийку. На думку Арестовича, після Мелітополя буде звільнений і Маріуполь.

“Вони (окупанти) складують величезну кількість матеріальних запасів у Мелітополі. Ці запаси ось уже третій день чомусь злітають у повітря”, – додав Арестович.

Як відомо, ЗСУ ліквідували більше 200 росіян внаслідок удару по Мелітополю. Про що це свідчить, в ефірі Радіо НВ розповів військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

«Йдеться про точковий удар накопичення як живої сили, так і техніки окупаційних військ. Це показовий момент. Для розуміння ситуації: це так званий каскадний характер планування операції, перший етап якого — нанесення вогневого ураження по місцях накопичення важкої бронетехніки, складах з БК і місцях розквартирування окупаційної армії», — зазначив Снєгирьов.

Саме каскадний характер звільнення територій, за словами експерта, був започаткований під час деокупації правобережжя Херсонської області.

«Можемо давати обережні прогнози щодо початку деокупації Запорізької області. Мелітополь — це ключовий логістичний хаб. Контроль над цим містом дає можливість фактичної деокупації не лише Запорізької області, а й Херсонської, і виходу на адмінкордони Автономної республіки Крим», — розповів Снєгирьов.

Також контроль Україною Мелітополя, на думку експерта, поставить під загрозу основне так зване досягнення військ РФ — сухопутний коридор з окупованих території Донецької, Луганської областей до Криму:

«Таким чином ми розрізаємо, розчленовуємо окупаційне угруповання, яке зосереджене на тимчасово окупованих територіях Донецької області і Автономної республіки Крим плюс лівобережжя Херсонської області».

А всі розрахунки російських окупантів, що напрямок Мелітополь і Крим будуть найбільш захищеними, виявились марними.

“Тому що цей напрямок – Мелітополь і Крим, він мав стати якраз найбільш захищеним. Тобто, там збільшували кількість гарнізону, кількість укріплень. Але, той результат, який ми бачимо протягом минулої доби по Мелітополю і по Криму – це свідчення того, що всі їхні вжиті заходи залишилися безрезультатними. І, зокрема, наш рух опору дістає їх на всій окупованій території”, – заявив голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан в ефірі інформаційного телемарафону.

Військовий експерт зазначив, щодо масштабної пожежі у будівлі, де перебували російські окупанти в смт. Радянське у тимчасово окупованому Криму.

“Вже є інформація про те, що саме рух опору взяв на себе відповідальність за пожежу в казармі. Звісно, що збитки поки що встановлюються, але найголовніше те, що там були розміщені новомобілізовані. Тобто, казарма використовувалася як інфраструктурний об’єкт для того, щоб розселити і далі готувати те поповнення, яке сьогодні прибуває, зокрема, до Криму і не лише туди. Це ще одне підтвердження того, що наш рух опору він діє і діє, в тому числі, в Криму”- акцентував Кузан.

Він нагадав, що перед тим також була серія ударів по Мелітополю, по Бердянському литовищу. А кілька днів тому в Мелітополі Запорізької області українські партизани облили червоною фарбою пам’ятник російському КГБісту Павлу Судоплатову.

“Це попередження (російським окупантам –) про те, що весь цей шлях – весь південь України, і південь Запоріжжя , і Мелітополь, і Крим, вони будуть під ударами, в першу чергу, нашого руху опору. До речі, цей сигнал було сприйнято російським командуванням. Після того є інформація, що були проведені в них перевірки системи безпеки”,- сказав Кузан.