“Часу залишилося мало”, – Ердоган озвучив останній ультиматум Європі

0

Заява президента Туреччини Ердогана про намір відкрити кордони для біженців і тим самим зробити для них доступною Європу можна трактувати лише як вимогу якомога швидше вплинути на Путіна і змусити Росію не втручатися в ситуацію в Сирії.

Як пише в своєму Телеграм-каналі проросійський блогер ElMurid, якщо Туреччина і правду відкриє кордони для біженців з Сирії та інших країн Близького Сходу, то в країнах ЄС можуть виявитися до 4-х мільйонів з них. Тобто, ситуація 2015 року, коли в європейські країни потрапила перша хвиля біженців, здасться в порівнянні з перспективами, які обіцяє Ердоган, як то кажуть, “квіточками”.

Але і тоді Європа з величезними труднощами впоралася з проблемою. А зараз ситуацію ускладнює ще й поширення коронавируса. І не потрібно бути пророком, щоб зрозуміти: прибуття в Європу людей з країн з практично відсутньою медициною, та ще й людей, що мають, м’яко кажучи, специфічні уявлення про санітарію та гігієну, – це тотальна катастрофа. “Ердоган сьогодні виступив із заявою. Формально воно носило внутрішній характер, але фактично він адресував його Європі і Росії. Мова в його заяві стосувалася біженців.

Сьогодні в Туреччині вже знаходиться 3,7 млн ​​біженців, і ще 4 мільйони людей, які бажають перейти на її територію , причому прямо зараз біля кордону скупчилося близько 1,5 мільйона чоловік. Туреччина не може приймати всіх, а тому буде змушена відкрити кордони з Європою “, – пише блогер у своєму Телеграм-каналі. І саме згадана вище катастрофа, зазначає Мюрид, загрожує Європі, якщо там, як зазначає блогер, не зрозуміють більш ніж прозорий натяк Ердогана – дуже слабо завуальоване вимога вплинути на Путіна і змусити РФ мінімізувати або ще краще звести нанівець яку вони надають зараз військову підтримку режиму Башара Асада. “Логіка Ердогана цілком прозора, свій хід він зробив.

Поки в якості загрози він випускає невеликі групи – вчора і сьогодні в напрямку Європи вже пішло близько 20 тисяч осіб. Технічно цей потік можна довести до 50 тисяч на добу. І тоді Європа просто завалиться. вимога до Путіна, нехай і в завуальованій формі, теж прозвучало: поведи своїх військових на бази і не висовуйся. мабуть, це вимога Ердоган і буде просувати європейцям, щоб вони його підтримали “, – додає Ель Мюрид.

Він зазначає, що якщо вимога Ердогана будуть виконані, ймовірність чого дуже висока (в ЄС навряд чи захочуть прийняти мільйони біженців. – ред), то шанси збройної опозиції режиму Асада узяти гору над урядовими військами дуже високі. Як зазначає блогер, без російської підтримки урядові війська не мають ніяких переваг перед опозицією. “Авіація Туреччини (причому це безпілотна авіація) і артилерія завдала вкрай важкі втрати сирійським військовим, внаслідок чого потенціал Асада різко просів. Схлопування угруповання Асада багато в чому залежить від того, що російська авіація майже припинила підтримку її дій”, – підкреслив блогер. Він додав, що сирійська армія без авіації тепер мало чим відрізняється за своїми можливостями від противника.