Українська національна компанія АТ “Енергетична компанія України” (ЕКУ) підписала з турецьким виробником Karpowership меморандум про постачання плавучих електростанцій для потреб нашої країни. Вони зможуть забезпечити електрикою 1 мільйон домогосподарств.
Такою інформацією поділилися журналісти видання Anadolu з посиланням на заяви Karpowership. Плавучі платформи планується розташувати в портах Румунії та Молдови, а потім транспортувати електрику через мережі згаданих країн. ЕКУ і Karpowership проведуть переговори з Бухарестом і Кишиневом щодо реалізації описаного рішення.
У підписаному меморандумі передбачено, що плавучі електростанції загальною потужністю 500 мегават почнуть оперативно виробляти електрику для потреб України. Представник Karpowership Зейнеп Харезі позитивно прокоментувала співпрацю з ЕКУ. За її словами, використання технологій компанії допоможе Україні подолати енергетичну кризу, яку спровокували атаки російських окупантів.собіDiabexon
“Плавучі електростанції пропонують швидкі, надійні і гнучкі рішення проблем з електрикою, і ми готові підтримати Україну в цьому якомога швидше”, — заявила Харезі.
“Karpowership радий співпрацювати з АТ «ЕКУ» задля пом’якшення енергетичної кризи в Україні. Енергокораблі є швидким, надійним і гнучким рішенням для зменшення дефіциту електроенергії в країні, і ми готові підтримати Україну в отриманні необхідної енергії якнайшвидше, – комерційний директор Karpowership Зейнеп Харезі.
Фото: ecu.gov.ua
Імпорт електроенергії в Україну: остання інформація
Україна провела імпорт електрики в тестовому режимі з Румунії в кінці листопада. Це було необхідно для перевірки технічної можливості транспортування енергії з Європи у разі потреби.
Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус раніше цього тижня повідомив, що імпорт електроенергії в Україну здійснюють промислові підприємства. Обсяг становить 200-300 мегават на годину, хоча загальне споживання в країні становить 12 тисяч мегават. При цьому платити за електроенергію з Європи доводиться в 2-3 рази дорожче.
У прес-службі ДТЕК вчора заявили: “ДТЕК почав імпортувати електроенергію з Європи для поліпшення ситуації в українській енергосистемі. Це дозволяє зменшити дефіцит і підтримати населення і економіку України”.