Гipше ніж в Бахмуmі! Шmурм міста nочався – офіцер звернуся до українців: доля ЗСУ. Повне знuщення міста!

0

Місто Вугледар у Донецькій області стало місцем запеклих боїв, і практично зруйноване повністю. І хоч зараз атаки ЗС РФ на місто припинилися, вони продовжують обстрілювати його з артилерії.  

Про це розповів “24 каналу” Євген Назаренко — пресофіцер 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша.

За його словами, російські військові запекло атакували Вугледар у Донецькій області. Однак окупанти одержали гідну відсіч від українських військових і зараз узяли паузу в атаках.

За його словами, зараз ситуація у Вугледарі та на його околицях стабілізувалася.

Назаренко нагадав, що росіяни почали наступ на місто понад тиждень тому.

“Окупанти лізли на Вугледар з трьох сторін — досить тупо і “в лоб”. У самому Вугледарі стоїть 72 бригада. Вони дуже грамотно відпрацювали. Росіяни і в оточення потрапляли, і мають купу втрат”, — розповів Назаренко.

Російські військові намагалися обійти місто, проте їх зустріла 68-а окрема єгерська бригада. Українські військові не лише вистояли, а й дали відсіч окупантам. Зараз штурм Вугледара припинився, але не припиняються артилерійські обстріли, порожні й не такі інтенсивні, як раніше.

“Обстріли міста продовжуються. Однак ситуація порівняно з тієї, яка була тиждень тому, більш-менш спокійна. Росіяни стріляють, ми стріляємо. Артилерійські дуелі продовжуються, але штурмових дій з боку ворога немає”, — зазначив Назаренко.

Однак зараз тактика ЗС РФ змінилася, і вони воюють інакше, ніж під Бахмутом. Переважно через те, що в цих містах діють різні військові підрозділи.

“Якщо в Бахмуті діє ПВК “Вагнера”, яка кидає людей на штурм хвилями — хто дійде, той дійде, то в нас такого не було”, — за словами Назаренка, Вугледар штурмували професійні російські війська, зокрема. Це були:

  • 155 окрема бригада морської піхоти, що належить до Тихоокеанського флоту Росії;
  • 40 бригада морської піхоти;
  • повітряно-десантні війська.

Як зазначив Назаренко, російські військові діяли за “радянською книжкою”. Тобто, йшли у наступ на танках та БМП, за підтримки артилерії та авіації.

“Коли росіяни зрозуміли, що наступ не вийшов, то вони не продовжили тупо битися у стіну української армії, як вагнерівці у Бахмуті. Окупанти взяли перерву й зараз сидять тихо, не штурмують”, — сказав Назаренко.

За словами військового, російські військові їздять на застарілих танках Т-62, що може свідчити про те, що вони мають дефіцит військової техніки.

“Але на певну операцію техніки та снарядів їм вистачає. Якщо взяти лінію фронту, штурм Вугледара — це невелика операція. Так, вона важлива, і на неї вони знайшли ту техніку, яка їм потрібна”, — зазначив Назаренко.

Також у них спостерігається дефіцит людей, оскільки нестача військових у 155-й окремій бригаді морської піхоти поповнювалась мобілізованими. Після успішної операції у Великій Новосілці українські військові взяли в полон чотирьох росіян. І з’ясувалося, що їм 18-19 років і вони родом із Камчатки.

Також, за його словами, Вугледар практично зруйнований постійними обстрілами з російського боку.

Незважаючи на це, у місті залишаються цивільні, які відмовляються їхати.

“Можливо, хтось не може виїхати, хоча евакуація звідти була. Але є серед цих людей не дуже дружелюбні до України. Ймовірно, це “ждуни”, які чекають на “визволителів”, — сказав Назаренко, але зазначив, що вони піддають себе постійній небезпеці, тому що обстріли не припиняються, хоч і з меншою інтенсивністю.

Назаренко зазначив, що Вугледар — це дуже важлива точка, тому що Вугледар — це панівна висота.

“Він справді дуже високо стоїть. Його видно з 15 кілометрів, якщо сонячна погода, то Вугледар із дороги видно. Це панівна висота, і якщо росіяни заволодіють Вугледаром, ЗСУ доведеться повністю розбудовувати лінію оборони”, — заявив Назаренко. За його словами, втрата Вугледара небажана. “Але ніхто його втрачати і не збирається”, — додав пресофіцер.

Він додав, що, крім того, Вугледар для ЗСУ — стратегічна точка, тому що це плацдарм для майбутнього можливого контрнаступу на Бердянськ, Маріуполь та інші населені пункти з того боку.

Джерело