Розвіgка США знайшла мільярgu Бойка, вuведені за кордон: Вu будете шokoвaнi дізнавшuсь цuфру, Януковuч “nозавuдував бu” …

0

Фінансова розвідка США виявила $700 млн, які лідер партії ‘Опозиційний блок’ Юрій Бойко і соратники екс-президента Віктора Януковича, що втекли в Росію, вивели за кордон між 2008 і 2014 роками. Про це повідомляється в матеріалі BuzzFeed, передає Коментарии.ua.

‘Міністерство фінансів США визначило щонайменше два десятка чиновників Януковича, які надсилали або отримували підозрілі трансферти. Серед них – український законодавець Юрій Бойко, колишній міністр палива і енергетики, який підписав бюджет ‘вишок Бойка’. Хоча влада США назвали його ‘об’єктом розслідування державної корупції’, Бойко ніколи не був засуджений в Україні’, – наголлошується в статті.

Загалом документи, що потрапили в розпорядження журналістів, говорять про те, що українські правоохоронці дуже вибірково використовували докази, надані американськими колегами.

‘Незабаром після революції 2014 року уряди США і Великої Британії публічно оголосили про допомогу Україні в поверненні активів Януковича. ФБР направило в Київ команду досліджувати ‘чорну бухгалтерію’ та інші докази фінансових злочинів уряду Януковича’, – повідомляє BuzzFeed.

Слідчі направили запити в американські банки, щоб отримати більше інформації про підозрілі транзакції компаній, афілійованих з оточенням Януковича і представниками його уряду.

‘Департамент казначейства США почав збирати ці записи ще 2014 року, коли ФБР вперше почало розслідувати відмивання грошей і корупцію адміністрацією Януковича. Саме ці транзакції 2017-го були передані команді спеціального прокурора Роберта Мюллера і стали приводом для понад двох десятків звинувачень на адресу Пола Манафорта, колишнього керівника передвиборної кампанії Дональда Трампа’, – повідомили автори матеріалу.

Раніше колишній президент України Віктор Янукович заявив, що на той момент глава його адміністрації, а нині народний депутат і один з лідерів ‘Оппоблока’ Сергій Льовочкін безпосередньо працював з Полом Манафортом